Ben kimim ?

10 yılı aşkın süredir internet hayatımda önemli projelerde yer alsam bile neden interneti seçtiğimi ben bile halen bilemiyorum, ama mutlu muyum derseniz mutluyum seçtiğim için. 2006 Yıllarında çok eskiye dayanan bir internet hikayem vardır, ilk başlarda ailem bilgisayar başından kalkmadığım için devamlı şikayetçiydi. Herkes oyun oynadığımı sanıyor ben ise o dönemler kameralı sesli sohbet sitelerinde takılıyordum o dönemlerden bilenler bilir sesli sohbet odalarında admin, operatör gibi görevler vardı. İstedostlar ( com ) adında bir site vardı, Simla abla adında Almanya’da yaşayan bir ablamızdı sahibi. Okuldan geldiğim gibi odalara girip şarkı dinletiyordum insanlara, görüntülü konuşuyordum vesaire derken sonunda operatör yapılmıştım. 🙂

Bir yıl civarı bu sitede takılırken Simla abla dediğim kişi bana burada boşuna vakit harcıyorsun demesiyle sistemi kiralayan kişinin adını verip para kazanılacak işlere yönelmemi istedi. O gün işte gerçek bir hikayem başladı. Önce Azbuz (com) üzerinden kendime ve arkadaşlarıma sayfa yapmaya başladım, orada php bilgimi biraz geliştirdim. İlk para kazanmaya ise hosting firmaları meşhurdu o dönemler bende hosting işine girdim sunucu kontrollerinde kendimi geliştirip sanal sunucular kurmaya başladım.

1-2 Sene civarı sunucu kiralama işinde devam ettim, çok stresli iş olduğundan bir süre sonra msn üzerinden görüştüğüm bir arkadaş askere gidiyordu bana sitesini satmayı teklif etti, önce olumlu yaklaşmadım lakin fiyatını uygun söyleyince askere gideceğini bildiğim için kabul edip seo nedir işte o zaman görmeye ve öğrenmeye başladım. Şans bana gerçekten o gün vurmuştu diyebilirim 🙂 Siteyi aldıktan yaklaşık 1 hafta sonra 5k ise hiti x20 civarı bir hit tavan yaptı, kendisi satarken söyledi ben buna seo çalışması yaptım gerisi sende diye.

Gerçek para kazanmayı o gün fark edince seo nedir, nasıl yapılıyor, neye göre google siteleri üst sıralara çıkarıyor vesaire araştırmalara başladım çünkü hosting işinden 1 yılda kazandığım parayı o siteden 1 ayda kazandım 🙂 O süreçten itibaren tamamen kendimi google seo üzerine adadım diyebilirim.

Peki Facebook reklam uzmanlık olayı nedir ?

Facebook üzerinden ürün satışları, tanıtımlar, sayfa beğenmeleri, abonelik çekimleri vs, gibi işlemler çok yaptım, facebook uzmanlık alanımda öyle kendimce geliştirdim. Bunun yanı sıra Google Adwords reklam bilgimde mevcuttur.

İstedostlar sitesine Archive(Org) dan bakabilirsiniz.

Şuan ise özet geçecek olursam hayatımda, 13.12.2012 Yılında evlendim, 13.08.2013 Yılında Bir çocuğum dünyaya geldi, kısaca evli ve bir çok babasıyım.

Güncelleme : 06.05.2018