Google Arama Motorunda üst sıralara çıkmak

Evet saat şuanda 05:00 ı gösteriyor tarih ise 12.12.2016 bu yılın son günlerinde size güzel faydalı birşeyler anlatmak istiyorum tabi kide. Google arama motorunda herkes üst sıralara çıkmanın peşinde. Herkesin sektörü farklı olduğu için rekabetler sektöre göre değişim sergilemektedir. Sizlere sadece güzel bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum, kendi bilgim kadarıyla belki faydalı olabilirim düşüncesiyle bunları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Site optimizasyonu, Sitenizin iç seo optimizasyonu çok önemlidir, kullandığınız kelimeler alan adınızda geçen kelimeler vs en önemlisi budur aslında bir nevi. Eğer site optimizasyonu yapma konusunda başarınız iyi ise, zaten siz devamını getirebilir kimseye iş vermenize gerek kalmaz.

Site iç optimizasyonda sadece karakterler kelimeler önemli değil ek olarak sitenizin yazılımı, tasarımı bunlarda ön plana çıkıyor. Bunu nasıl anlarım diyorsanız ; https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=tr&url=www.ferhatc.com Örnek bu urlden sorgulayabilirsiniz sitenizi.

Bu kısımları hallettiniz varsayalım ve gelelim üst sıralara çıkma konusuna, sitenizi açtınız devamlı günlük olarak içerik giriyorsunuz, kendi kelimesinde ilk sayfada iseniz o şekilde 1 ay boyunca içerik girmeye devam ediniz.

1 ay sonra ise, temiz fazla link çıkışı yapmamış, kendi kelimesinde ilk sayfada moz değeri iyi olan blog sitelerinden tanıtım yazısı almaya başlayabilirsiniz tabi b*kunu çıkarmadan. Günde 1 adet şartıyla 1 hafta boyunca tanıtım yazısı alabilirsiniz ve tekrar 1 ay daha beklemeniz gerekiyor. Kimse 1 haftada ilk sıraya gelip orada hep kalamaz 3.gün patlar.

Tabi tanıtım yazılarınızda neler dikkat etmelisiniz bunları da belirtmek isterim,
1. Aynı kelimeleri kullanmaktan kaçınınız.
2. 1 ana bağlantı ve 1 kategori olmak şartıyla 2 link veriniz.

Benim paylaşabildiklerim bunlar, gerisi sizlerin becerisi ve araştırmalarınız. Şunu da unutmayın ki, Seo işini başkalarına vermeyin, kendiniz yapın ki ileride o kişilere muhtaç kalmayın…

3 Yorumlar Google Arama Motorunda üst sıralara çıkmak

  1. Merhaba,

    Sayenizde şuanda google’de ilk sıradayım yandex’de de çıkmak istiyorum sabırsızlıkla makalenizi bekliyorum.

    • Çok basit yandexte çıkmak, hangi kelimede çıkacaksan o kelimeye ait domain al kendi kendine çıkıyor bir çalışmaya gerek duyulmuyor orada.

      Sıfırdan domain alıyoruz çalışacağımız kelimeye, 3.gün yandexte sıralamaya girmiş google bunu fark edince bizi tekmeliyor google kapısından 🙂

Bir yorum yazmak istersin değil mi ?.

E-mail adresini girmen gerekiyor göndermek için..


*